Maminky, uděláte krok vpřed a vždy Vás něco semele?

Pročítala jsem si zpětně své články. Díky tomu, že mi bylo docela špatně🤒, tak jsem měla čas pro sebe. Bylo to krásné ohlédnutí zpět, i když jsem článků nenapsala tolik, úplně to stačilo naladit se na svůj osobní blog.

Začala jsem sice blogovat už před rokem 2021, ale na blogu, který už není aktualizován. Nebylo to nějaké extra blogerské umění, ale ten blog pro mě byl takovým nástrojem pro vypisování se.

Zato tento blog je takovým sběrem hlavně toho: co se děje kolem mého blogu a růstu z tohoto odvětví dál.

Nevím, jestli to máte také tak, ale vždy když chci udělat nějakou „pro sebe pozitivní“ změnu, začnou se tvořit problémy. To, že jsem maminka a děti nerozumí tomu, že se potřebuji soustředit na své podnikání je jedna věc.

ALE: Ony ty problémy tvoří kupu pocitů, ze kterých se zdá, že není úniku:

Přiznejme si všechny: máme málo času pro nás samotné, ale i pro naše výdělečné plány.
Lítáme mezi rodinou, aby nikomu nic nescházelo. V tom možná není ten problém, protože si zvykneme, jsme maminky! Ale jsme pěkně vyčerpané. 😴
I když nás třeba partner podporuje v našich výdělečných snahách, tak stále máme ten pocit, že jsme potřebné hlavně doma. Jinak nic není tak, jak má být. 🤫
Někdy možná nastane období: Uzavírám se před okolím, protože se nám už nechce dělat nic navíc.
Máme opravdu hodně neupravené vlasy, špinavé oblečení z kuchyně, nepověšené prádlo v pračce a co úklid? Práce? A ještě naše děti nás potřebují. Máme toho prostě nad hlavu.
Nevím, jak unikáte vy z těchto pocitů, ale já mám různé obranné návaly:
Někdy mě přemůže nával vzteku, protože nemám dostatek času pro sebe.
Někdy se snažím utéct tím, že se chytnu NOVÉ PODNIKATELSKÉ PŘÍLEŽITOSTI.
Impulzivně jednám a pouštím se do nových podnikatelských směrů nebo kurzů, které však v tuto chvíli nedokážu zpracovat pro své podniknání, které je v úplném začátku. Zbytečně investuji, tedy pokud mám co investovat. Někdy investuji „pouze“ svůj čas.
A teď zase musím někde běžet, tak jen dopíšu rychle myšlenku, než ji zapomenu.

Máme zkrátka několik nádherně poskládaných pastí, které se mohou rozšiřovat, pokud je budeme živit.

Vyzkoušej se zamyslet nad vlastním směrem:
Kdo jsi TY: MAMINKO?!
Co k životu opravdu potřebuješ, ale také kdo Tebe potřebuje?!
A potom zkus promyslet: Jaký způsob života chceš/musíš/měla bys společně se svou rodinou vytvářet/žít?

Také v tuto chvíli zkouším objevit svůj směr, ale hlavně tak, aby to pasovalo naší rodině. Myslím hlavně na to, aby mé podnikání bylo family-friendly 🤗.

Podívej se na eBook zdarma >>, který Ti možná pomůže. Pokud se snažíš budovat své online podnikání 🤗.

Like

Autor: Míša Kaňková

Skrz budování webových stránek jsem se nasměrovala na tvorbu šablon pro blogery. Ukazuji budoucím blogerům: jak a proč se dostat na internet pomocí LifeStory blogu. Při svém rodinném stylu života se učím hlavně chytře mobilizovat! Předávám další postřehy a nápady všem internetovým uživatelům, kteří chtějí žít internetový život blogera. Jsem autorka eBooku Opravdu víš, jak začít blogovat ? >>

Článek publikován: 09/22/23 8:12 AM

62 Zobrazení

Máte svůj blog?