Můj příběh k blogování


Prace doma na pocitaci

Jsme konečně spolu! Je to úžasný pocit, ohlédnout se zpět svým životem. Jsem konečně šťastná! Spokojená tam, kde jsem a na pozici z které můžu pracovat dál na sobě, svém koníčku, ale i se věnovat své rodině!

Narodila se nám v Londýně krásná holčička a máme druhé dítko! Mimochodem, celá rodina si užíváme svůj výdělečný, ale i ten nevýdělečný život od počítače!


Na této stránce asi chcete vědět něco o mně. Vezmu Vás nejprve do jednoho z období v mém dětství. Na stole u okna máme postavený počítač, u kterého sedí má sestra s kamarádkou. Je trochu pozdě, ale rodiče měli zrovna návštěvu, a tak nechali mou sestru „být online“.

Já, to zvědavé dítko, se jdu zatím podívat čemu se tak řehtají. Tohle však zůstane tajemstvím. Ani já do teď nevím. Vím jen, že jsem v tu dobu chtěla tuhle zábavu zažít také.

Jakmile nastala má doba s počítačem, mimo hraní her, jsme s kamarádkou měly blog o naší společně oblíbené kapele. Stále jsme přitom chodily na základní školu. Náš volný čas patřil budování blogu.

Bavilo nás to.

Tehdy jsme blog budovaly bez různých administračních vychytávek. Později jsme se vložily do toho, co internet nabízel. Měly jsme tím větší volnost při našem psaní článků na internetu. Mohly jsme psát jeden článek za druhým.


Ráda vzpomínám na naše blogové zkušenosti a trošku i dětské soupeření.

Pamatuji si na výběr svého prvního emailu. Bez toho nám blog na internet šlo dát těžko. Tímto také vznikla má internetová přezdívka Fishmys. Tyto naše dětské blogy už na internetu asi nenaleznete.

Jenže pak to nastalo, dětmi nejsme celý život. Nastalo období spadnutí na zem a snažení se roztáhnout křídla. Období, které prožívá mnoho z nás. Období hledání se a hledání svého pracovního uplatnění.

Nemohla jsem dlouho najít žádnou práci.

Na pohovorech mě vždy předběhl někdo zkušenější. Nakonec jsem se vyhýbala získáváním práce jak to jen šlo. Docela jsem se bála pohovorů. Ale i tak se na mě usmálo štěstí a získávám pozici jako správce e-shopu!

Na rovinu, v tuhle dobu jsem nevěděla, co bych měla vědět!

Doma jsem tehdy měla knihu o budování e-shopu. Začala jsem studovat a postupně realizovat své technické znalosti. Po získání přehledu v tomto odvětví, mě čekalo předvedení celé práce světu!

Vše šlo, jak má!

Objednávky zpracovány bez problémů. Zboží na skladě nahráno do systému. Dále přišla na řadu reklama ve formě billboardu a následně reklama v televizi!

Bylo to pro mě velké WOW!!!

Milovala jsem tu atmosféru a překonávání technických překážek. Starala jsem se také o zpracování objednávek, ale občas jsem pracovala i z domova. Cítila jsem jejich důvěru ve mě a prostor k budování.

Jenže, musela jsem odejít.

Neuměla jsem řešit své osobní problémy, které začaly přetékat do práce! Neuměla jsem si říct o vyšší plat!

Mé výdaje začali převyšovat mé nároky a já chtěla mít také svůj život a cestovat.


A jsem znovu na začátku! Nakonec jsem přivítala, že můžu pracovat za nějakých pár tisíc s oblečením.

Tohle období bylo mé spadnutí na zem. Pokusy se zvednout! Nebylo to jednoduché. Měla jsem touhu něco dělat na sebe, podnikat, mít svobodu ve svém času.

Chtěla jsem růst a budovat! Nenaskytla se mi žádná příležitost. Na pohovorech jsem byla odmítaná. Pro správu e-shopu nebylo nabídek tolik a já nevěděla co jiného můžu dělat.

Připadala jsem si k ničemu, jako když bloudím bez směru. Nevím, co dál.


A najednou jsem byla v Anglii!

Michaela sedící na mostě, uprostřed fotografie. Za ní je výhled na část Londýna.

Vše se odehrálo nějak rychle a má cesta začala návštěvou mého přítele. Tak jsem se sama vydala do neznáma na čtyři dny. V září 2014 se pro mě můj muž vrátil do Čech a tím to vše začalo.

I když jsem nevěděla, co dělám a kam jdu. Neznala jsem svůj cíl ani směr, šla jsem s ním. Věřila jsem mu a stále mu věřím. Nechala jsem se vést.

To on mi ve finále dal prostor k pokračování v tvorbě webových stránek. Jeho podpora mi pomohla překonat mnohé! Neříkám, že to bylo jednoduché a pohodlné. Také neříkám, že jsme si neprošli obdobím slz, bez peněz a obdobím v podnájmu společně se sdílenou kuchyní a toaletou s ostatními z domu!

Pracovat, narodit do této situace miminko a snažit se o něco, opravdu nebyla procházka bez překážek!

V tomhle období jsem také začínala plně vnímat svůj pracovní směr. Získala jsem motivaci tím, že chci pro nás lepší život.

Prošla jsem dlouhou cestu učení, překonávání, ale i vzdávání se.

Můj život se v průběhu této cesty najednou změnil na první klienty. ANO! Konečně jsem se dostala do fáze, kdy prodávám na internetu svou službu a vydělávám tvorbou webových stránek z domova!

Notebook uprostřed stolu

ALE: Postupně jsem si začínala uvědomovat váhu blogu ze všech různých směrů.

Tím myslím výdělečných, i těch nevýdělečných směrů. O tom, jaké směry jsem objevila píšu v mém eBooku 5 hodnotných důvodů proč blogovat>>.

A víš, jaký je můj trik, kterým se můžeš také řídit při prvotním psaní článků? Zjistíš to po zakoupení eBooku Opravdu víš: jak začít blogovat? Protože vše prozrazuji právě tam.

Tohle vše píšu, abych Ti ve zkratce představila sebe. Chci Ti ukázat cestu blogu a jeho opravdové možnosti, ne jen ty technické, ale hlavně ty osobité a možná i prodejní! Je to jednoduché, když se nemusí bloudit! Když víš kudy, kam.

Pojď se mnou získat základní režim blogerky 😉.