Problém socializovat se v nové zemi a možné řešení?

Posledních pár let je globálně stresujících, ovlivňuje to životy nás všech hromadně, ale zasahuje do životů spousty z nás individuálně. Nechala jsem se příliš zavalit překážkami a s blogováním jsem si potřebovala dát pauzu. Ale! Abych to tak shrnula, co se mi v předešlém roce v blogování podařilo, tak je dopsání článku na téma života v zahraničí.

Posledních pár let je globálně stresujících, ovlivňuje to životy nás všech hromadně, ale zasahuje do životů spousty z nás individuálně.

Nechala jsem se příliš zavalit překážkami a s blogováním jsem si potřebovala dát pauzu. Ale! Abych to tak shrnula, co se mi v předešlém roce v blogování podařilo, tak je dopsání článku na téma života v zahraničí.

Díky blogerce, cestovatelce a ženě, která se v 50 letech rozhodla kompletně změnit svůj život a přestěhovala se do Rakouska jsem objevila svůj rodinný záchytný bod a další domov, který mi do života přinesl nový obzor. Článek o Rumunsku naleznete na webových stránkách sblankouzahranice.eu/michaela-rumunsko >>

Článek je takovým probouráním se skrz život v Anglii do našeho rodinného života v Česku spojeného s Rumunskem.

Když se ještě jednou vrátím k životě mimo svou rodnou zemi, spousty lidem může vzniknout stejný problém jako tehdy mně. Je to problém se socializováním se v nové zemi.

Nejsem expert na vnitřní pocity a jak takové změny překonávat, ale mám svou vlastní zkušenost a rodinu, která balancuje mezi těmito pocity. Proto prosím berte tento článek z mého osobního obzoru a pokud máte větší problémy s adaptací v nové zemi, určitě je dobré se obrátit na odbornou pomoc.

Co je to vlastně socializování se v nové zemi?

Řekla bych, že je to fungovat úplně normálně 😊 nebo alespoň mít ochotu se snažit fungovat normálně. Taková klasika je umět si jít sám nakoupit do supermarketu, zařídit si bydlení, najít si práci, navyknout si na cizí jazyk, začlenit se a mluvit také s ostatními.

Ve spoustu případech si vše potřebné zařídíte. Možná naleznete také pár přátel, ale i tak kolikrát začnete narážet na své nálady a možná objevíte pocity, které vám začnou stěžovat to příjemné z objevování něčeho nového.

Po čase si uvědomíte, že ten komfort běžného života, který máme v naší rodné zemi, se tu vytratil.

Najednou musíme překonávat spoustu překážek a učit se sžít s novým světem. Někdo tuto fázi snadno překoná nebo se s tím sžije, jinému to tak úplně jednoduše nemusí jít.

Možná před sebou začnete stavět jakousi zábranu, která se těžko zdolává. Já jsem například hodně hledala problémy a nehledala řešení. Nezlehčovala jsem situaci a viděla jsem jen strašáky ve formě takovýchto otázek:

Co když se něco stane a nebudu si vědět rady?
Co když tu zůstanu sama?
Jak budu schopná si zařídit práci do budoucna?
Co s doktory a úřady?
a jiné podobné strašící otázky.

Tyhle a podobné otázky jsem si začala klást později úplně u všeho. Navíc jsem se dostala do fáze, kdy jsem neuměla být samostatná a neuměla si představit, jak fungovat sama za sebe v cizí zemi. Situace se mi před očima stěžovala a já jen vkládala svůj běžný život do rukou přítele a čekala, co bude dál.

Jak tuhle situaci zdolat?

U nás je to tak, že celkově tuto životní situaci a život mimo svou rodnou zemi zvládá lépe můj muž tady v Česku, než jsem zvládala tehdy já v Anglii. Jak lehce zvládá život cizinec v cizí zemi závisí určitě na povaze člověka, ale velkou váhu nese rozhodnutí ke snaze najít si to příjemné v nové zemi.

Například doporučuji už v začátku na nikoho nespoléhat a:

Jít sám nakoupit.
Jít sám na procházku.
Jít sám řešit nějaký problém nebo nastalou situaci.
Jít sám k doktorovi.
Spojit se s lidmi, kteří mluví stejnou řečí.
Je třeba dokázat opustit dosavadní život a najít vnitřní sílu v tom novém.

Také bych ráda na závěr zmínila rodinu a přátelé. To, že tu najednou nejsou kolem mě, mi do cesty stavělo velkou překážku k socializování se v nové zemi bez nich.

Chtěla jsem být v zemi a situacích které znám a také jsem potřebovala být poblíž své rodině.

Na konec se vše převrátilo úplně jinak a já si uvědomila, že i když máme svobodu v rozhodování o našem směru žití, tak to stejně není plně v naší režii, kde budeme a s kým budeme.

Proto se zkusme postavit čelem k jakékoliv situaci nejen v nové zemi. Důležité je se snažit a stále dokola překonávat překážky.

Budu ráda, když se podíváte na článek o Rumunsku >>. A když už budete u Blanky na stránkách, tak nahlédněte na její Produkty ke stažení.

Like

Autor: Míša Kaňková

Skrz budování webových stránek jsem se nasměrovala na tvorbu šablon pro blogery. Ukazuji budoucím blogerům: jak a proč se dostat na internet pomocí LifeStory blogu. Při svém rodinném stylu života se učím hlavně chytře mobilizovat! Předávám další postřehy a nápady všem internetovým uživatelům, kteří chtějí žít internetový život blogera. Jsem autorka eBooku Opravdu víš, jak začít blogovat ? >>

Článek publikován: 03/30/22 9:51 AM

Naposledy aktualizováno dne 15 ledna, 2023 v 5:06 pm

272 Zobrazení

Máte svůj blog?