Proč je někdy dobré začít blog znovu od nuly

Konečně jsem si utřídila myšlenky a po delší době se vrhám do blogování s čistou hlavou! Chtěla jsem se plně věnovat svému staršímu blogu, ale pár věcí opravdu nebylo pohodlných. Řekla bych až brzdících. Uvědomila jsem si, že potřebuji něco změnit.

Konečně jsem si utřídila myšlenky a po delší době se vrhám do blogování s čistou hlavou!

Chtěla jsem se plně věnovat svému staršímu blogu, ale pár věcí opravdu nebylo pohodlných. Řekla bych až brzdících. Uvědomila jsem si, že potřebuji něco změnit.

Při výběru zázemí pro blog jsem prošla těmito brzdami:

Zdlouhavé nastavování. Bojuji s časem a nechci mít počítač jako prioritu.
Technické objevování a překážky. Tohle nefunguje s tímto a zase řeším technikálie.
Finanční krize. Každý měsíc platit takovou pálku, to v tuhle chvíli nedám.
Řešení ZDARMA. Zdarma je omezující. Opravdu OMEZUJÍCÍ 🤓.

Zkoušela jsem vše možné. Hlavně jsem zkoušela zahraniční platformy a hledala něco intuitivního a mobilního. Z některých nástrojů jsem měla opravdu radost! Ale finančně to nešlo dál, ZDARMA nebylo dost dobré a to ostatní zdržovalo.

🍨 Jako v cukrárně. Co teď? Nakonec jsem sáhla po řešení ZDARMA. Chtěla jsem se držet blogování. Mělo to však své mouchy.

Ukázka blogu na mobilních zařízeních
Ukázka mého LifeStory blogování na platformě zdarma.

Blog zdarma je super v začátku, kdy se ladíme do svého světa a chceme si vyzkoušet blogování bez závazku 🤓 . Řekla bych, že je na pohodlnosti a finančních možnostech každého jednotlivě, co kdo zvolí. Je ale dobré, zvážit volbu s rozvahou a vyhlídkami dopředu.

Pro mě je blog hobby, miluji tu pružnost času a volnost tvorby svých šablon. Proto se snažím blog obléknout, aby byl zároveň nastaven co nejdříve. Ale stálo mě to spoustu prosezeného období s mojí první dcerkou. Nyní:

Chci mít prostor na cestování, vlogování, tvoření a hlavně na prodej. Proto využívám, co znám a pokračuji dál. Nezačínám kompletně znovu, ale buduji, recykluji, organizuji a rozšiřuji dál. Opravdu doporučuji sáhnout po eBooku, který jsem napsala: Opravdu víš, jak začít blogovat?

Blog na platformě zdarma mi umožňoval skoro vše, ale:

To bláznivé samo-formátování textu po uložení 🤯, nelíbivé mobilní zobrazení, omezený vývoj apod. Zjistila jsem, že si chci blog užívat a to o dost víc !!!

A tak recykluji svůj starší blog pro:

Vyřazení nepotřebného
Čisté seskupení svého směru
Vytvoření sobě-inspirativního blogování
Novou historii domény
Odzkoušení své tvorby v ostré verzi

Hledala jsem své blog řešení několikrát. Ve finále je blogování směs aktivit, nástrojů a myšlenek, které prostě táhnou dál a dál. Proto je velmi potřebné se najít v tom svém a osobitě tvořit!

Je jedno jaké nástroje kdo používá, ale je uměním to, jak s nimi kdo pracuje.

Na závěr ještě ukážu můj tajný bod zlomu, který mě postupně táhne dál a dál. Je to vědomý zápisník od Báry, tedy její moduly na Tvůrci rovnováhy >> .

Možná nemusíš začínat kompletně od nuly nebo recyklovat. ☕️ Zkus organizovat svůj blog skrz vědomý zápisník od Báry >>

Like

Autor: Míša Kaňková

Skrz budování webových stránek jsem se nasměrovala na tvorbu šablon pro blogery. Ukazuji budoucím blogerům: jak a proč se dostat na internet pomocí LifeStory blogu. Při svém rodinném stylu života se učím hlavně chytře mobilizovat! Předávám další postřehy a nápady všem internetovým uživatelům, kteří chtějí žít internetový život blogera. Jsem autorka eBooku Opravdu víš, jak začít blogovat ? >>

Článek publikován: 06/24/21 11:29 AM

Naposledy aktualizováno dne 17 září, 2022 v 12:23 pm

497 Zobrazení

Máte svůj blog?