RESTART Blogerky: Uvolnění myšlenek po odchodu těch nejbližších

Po několika letech jsem si konečně dovolila péči o vlasy od kadeřnice. Nevím, jak to mají ostatní, ale já většinou mlčím jako pecka. Občas prohodím pár slov a jinak nechávám vše v rukou kadeřnice. Jinak co se týká mé návštěvy u kadeřnice, tak pro mě byla opravdu uvolňující. Tato dáma je ode mě z okolí a nakonec jsme zjistily, že se známe. Protože je naše obec menší, neuniklo ani to, že mi tento rok zemřela polovina rodiny.

Po několika letech jsem si konečně dovolila péči o vlasy od kadeřnice. Nevím, jak to mají ostatní, ale já většinou mlčím jako pecka. Občas prohodím pár slov a jinak nechávám vše v rukou kadeřnice.

Mrkněte na video zde >>, pokud jste tedy nedorazili na tenhle článek z mého Youtube kanálu.

Jinak co se týká mé návštěvy u kadeřnice, tak pro mě byla opravdu uvolňující. Tato dáma je ode mě z okolí a nakonec jsme zjistily, že se známe. Protože je naše obec menší, neuniklo ani to, že mi tento rok zemřela polovina rodiny.

Prostě na to přišla řeč. Nevím, jestli nade mnou lítá viditelný smutek, i když o tom nechci mluvit, přijde na to řeč. Mám pocit jakési transformace svého myšlení, vyjadřování a hlavně vnímání.

Téma o kterém se nemluví ?

Nikdy bych neřekla, že zrovna u kadeřnice budu téma konce života rozebírat. Tenhle salón pro dámy je příjemné prostředí plné inspirace a čistoty. Proč zrovna tam jsme mluvily na tohle téma?!

Nevím, ale uvolnilo mě to a opakovaně ukázalo, jak moc je:

svěřování se důležité.

Kolikrát si i teď říkám: „Tohle téma nepatří na blog. Tohle tady prostě nepiš, je to moc soukromý. Každý o někoho přišel, někdo při nehodě, někdo prostě opravdu nemá rodinu a ztratil ji celou. Mnoho lidí má z toho trauma, je poté mnohem horší projít životem.“

Jenže vím, že mlčet je sobecké a svěřit se mi uleví.

Nikdo není připraven na úmrtí blízkého. Každý prochází nebo bude procházet úmrtím svým, ale i svých blízkých úplně jinak a kolikrát s jinou vírou.

Pojďme proto zpět ke kadeřnici.

Měla jsem na krajíčku svého jazyka rozmluvení se o víře. Naštěstí kadeřnice pokračovala dál ve svém svěřování se a najednou ONA ZMÍNILA BOHA.

Tak moc citlivé téma, které stále probírám ve své hlavě. Cítím, že jakmile mluvím o Bohu, jako bych se v něčem utvrzovala nebo byla zkoušená a musím vážit každé slovo.

Mlč a naslouchej !

V jednu chvíli jsem se proto vnitřně rozhořčila. 🤫 Nesouhlasila jsem s jedním vyjádřením. Vyjádřením, kterému jsem dřív nedávala až takovou váhu. Chtěla jsem najít ta správná slova, ale v tu chvíli tam ta slova nebyla!

Pouze mi zablesklo v hlavě „mlč a naslouchej“. Jakmile s někým mluvím, je cennější naslouchat a někdy i mlčet o tom, čemu věřím!

Vnímám, jak je pro nás Bůh důležitý. Ve svém životě jsem zažila situace, které mou víru posilnily natolik, že nechápu, jak jsem mohla život žít bez ní.

Každý cestujeme individuálně! Ne každý je duševně tam, kde jsme my a naopak my nejsme duševně tam, kde je on.

Proto kolikrát myšlenky, ale hlavně slova mohou být nepochopena, špatně vyložena nebo na někom přilepena ve smyslu ublížení a ne nápomoci!

S odstupem času ta slova nacházím. Je možné, že bych dnes nebyla rozhořčená, ale příjemně překvapená a reagovala bych s odpovědí, která by zahřála i mě samotnou. Mějte trpělivost: Vše potřebuje svůj čas.

Život je každého individuální (ne osamocená) cesta. Jsou to každého individuální zkušenosti. Možná je to životní cesta k duchovnímu, duševnímu, ale i tělesnému poznání? Možná je to životní cesta k poznání té bezpodmínečné lásky, kterou dostáváme celoživotně právě skrz Boha?

Každopádně na konci života je to náš individuální závěr a je na nás čemu věříme.

Proto vážit slova a naslouchat během svého života je cennější než přilévat olej do ohně. Ona se ta chvíle k vyjádření myšlenek najde a ukáže v tu správnou chvíli.

Používej svůj blog k uvolnění a sdílení svého vnitřního světa. Budu ráda, pokud navštívíš mou Facebook stránku, kde si můžeme být blíž 💞, pokračuj sem >>

Like

Autor: Míša Kaňková

Skrz budování webových stránek jsem se nasměrovala na tvorbu šablon pro blogery. Ukazuji budoucím blogerům: jak a proč se dostat na internet pomocí LifeStory blogu. Při svém rodinném stylu života se učím hlavně chytře mobilizovat! Předávám další postřehy a nápady všem internetovým uživatelům, kteří chtějí žít internetový život blogera. Jsem autorka eBooku Opravdu víš, jak začít blogovat ? >>

Článek publikován: 06/13/21 6:47 PM

Naposledy aktualizováno dne 17 září, 2022 v 12:25 pm

255 Zobrazení

Máte svůj blog?